EK PARÇA VE BORU TESTLERİ NEDEN ÖNEMLİ?

“BÖYLE BİR OLAY HAYATIMDA GÖRMEDİM”

Portakal bahçesinde bekçilik yapan Ozman Bozdemir adlı görgü tanığı, bir anda su borusunun patladığını ve o an yoldan geçen otomobilin açılan çukura düştüğünü belirterek, “Bir kişi canını zor kurtardı. Ben hayatımda ilk kez böyle bir olay görüyorum. İnanılmaz bir şeydi. Su metrelerce yukarıya fışkırdı, yol çöktü. Gözlerime inanamadım” dedi

Su borusu patladı, cadde göle döndü

Tepki gösteren vatandaşlar, “Patlayan su borusuna saatler sonra müdahale edildi. Ağlanacak halimize bir keze daha güldük” dediler.

Su borusu patladı, otobüsteki yolcular boğulma tehlikesi geçirdi

Ümraniye’de kaza yapan otobüs, yol kenarında bulunan su borusunu patlattı. Patlayan borunun otobüsünün içerisinde girmesiyle birlikte otobüs sular altında kalırken, bazı yolcular ise boğulma tehlikesi geçirdi.

İzmir’de Patlayan Su Borusu Caddeyi Şelaleye Çevirdi

İzmir’in Konak ilçesi İkiçeşmelik semtindeki Asmalı Mescit Camisi yakınında bulunan bir caddede patlayan su borusu, yaklaşık 10 metre yüksekliğe basınçlı su fışkırttı.

Trabzon’da su borusu patladı: 1 yaralı

Trabzon’un Değirmendere mahallesinde, şehri besleyen ana su borusu patladı. Patlamanın etkisiyle tazyikli suyun fırlattığı asfalt taşları, bir kişinin yaralanmasına yol açtı.

Su şebekesi patladı yolları sel aldı!

Kanada’nın Montreal şehrindeki bir su şebekesinin patlaması sonucu çevredeki pek çok bölge sular altında kaldı.

Buraya kadar alınan örnekler internet üzerinden bu konu ile alakalı bulunan on binlerce örnekten sadece çok küçük bir kısmıdır.

NE YAPMALI ?

CEVAP: STANDARTLARA UYGUN KALİTELİ BORU VE EKLEME PARÇALARI KULLANILMALI.

AYRICA ÜRÜN KALİTESİ DIŞINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

1- ŞEBEKE DİZAYNI HESAPLARININ DOĞRU ŞEKİLDE YAPILMASI GEREKİR.

2- KALİTELİ İŞÇİLİK KULLANILMALIDIR.

Örneğin kaynak işçileriniz ehil mi ? Sertifikalandırlmış mıdır?

KAYNAK İŞÇİLERİNİZE TURAN MAKİNA PLASTİK BORU SİSTEMLERİ OLARAK SAHADAKİ KAYNAKLARIN DOĞRU YAPILMASI ADINA ÜCRETSİZ EĞİTİM VERİYORUZ.

YUKARI